Noorte purjetajate ühislaager 2018

noorte purjetajate laager

Tartu Kalevi Jahtklubi Saadjärve baasis toimub 18.-24. juuli oma 20. juubelit tähistav noorte Optimist klassi purjetajate üle-Eestiline treening- ja võistluslaager. Kokku 70 noort purjetajat vanuses 7-14 eluaastat kogunevad seitsmeks päevaks ühislaagrisse selleks, et harjutada üheskoos võistlusstarte, osaleda Saadjärve Karikavõistlustel ning LHV Karikavõistluste II etapil. Võistluste käigus selgitatakse välja parimad nii Optimist klassi üldarvestuses kui LHV klassi arvestuses. Esimesed treeningud möödusid suurepärastes tuuleoludes.

Laagri peakorraldaja Mart Meieli sõnul on sel väärikal juubelisündmusel siiani suurim osalejate arv, mis annab noortele purjetajatele väärtusliku kogemuse startida suure hulga  võistlejatega üheskoos. Saadjärv ning Tartu Kalevi Jahtklubi on Mart Meieli sõnul suurepärane ning traditsiooniline koht noorte purjetajate kogunemiseks ja järve omapäraste ja keeruliste tuuleoludega kohanemiseks.

Laagrist võtavad osa Kalevi Jahtklubi, Noblessleri Purjetamiskooli, Saaremaa Merispordiseltsi, Hara Seilajate Klubi ning Pärnu Jahtklubi kasvandikud.     

Laagrit korraldab Eesti Optimistide Liit.